Cupen herr 2018/19 omgång 1-2

Cupen herr 2018/19 omgång 1-2

Sortera på:
  1. Växjö BK 1
    Karlskrona UF 2
    Sportfältet Teleborg - Konstgräs Publik: 50
  2. Karlbergs BK 3
    Vasalunds IF 2
    Stadshagens IP 1 Publik: 150
  3. Hässleholms IF 1
    Kristianstad FC 0
    Österås IP A-plan
  4. IF Sylvia 2
    Oskarshamns AIK 0
    Östgötaporten Publik: 80
  5. Enskede IK 2
    Sollentuna FF 1
    Enskede IP 1 Publik: 100
  6. Tyresö FF 0
    Arameisk-Syrianska IF 3
    Tyresövallen 1 Publik: 305
  7. Lindome GIF 3
    Tvååkers IF 1
    Lindevi IP 1 Konstgräs
  8. Brottby SK 4
    IFK Haninge 2
    Össeby IP Konstgräs Publik: 350
  9. IS Halmia 0
    Eskilsminne IF 1
    Örjans Vall Publik: 201
  10. Tranås FF 1
    Smedby AIS 2
    Bredstorps IP - Konstgräs Publik: 214
  11. Gamla Upsala SK 6
    Strömsbergs IF 7
    Gamlis IP Publik: 124
  12. Växjö United FC 5
    Dalstorps IF 1
    Myresjöhus Arena
  13. Skoftebyns IF 3
    Stenungsunds IF 1
    Nysätra IP Publik: 150
  14. IFK Lidingö FK 0
    Akropolis IF 1
    Lidingövallen 2 Publik: 422
  15. IFK Aspudden-Tellus 4
    Nyköpings BIS 7
    Aspuddens IP 1
  16. Motala AIF FK 5
    Husqvarna FF 3
    Idrottsparken Motala A Publik: 153
  17. Österlen FF 2
    Lunds BK 3
    Skillinge IP
  18. IFK Åmål 2
    Karlstad BK 3
    Örnäsvallens IP
  19. Hisingsbacka FC 3
    Utsiktens BK 1
    Backavallen 1 Konstgräs Publik: 209
  20. FK Besa 0
    FC Rosengård 1917 5
    Landskrona IP B-plan
  21. Eslövs BK 0
    Torns IF 2
    Ekevalla IP, Eslöv A-plan Publik: 212
  22. IFK Timrå 1
    Friska Viljor FC 6
    Timrå IP Konstgräs
  23. Hudiksvalls Förenade FF 7
    IFK Östersund 0
    Glysis Sparbanken Arena Publik: 157
  24. IFK Luleå 0
    Team TG FF 2
    Skogsvallen Publik: 148
  25. FC Gute 2
    Värmdö IF 1
    Gutavallen Publik: 201
  26. Kvarnsvedens IK 0
    Sandvikens IF 2
    Ljungbergsplanen Publik: 77
  27. Onsala BK 1
    Assyriska BK 3
    Rydets IP A Publik: 100
  28. Alingsås IF FF 1
    Sävedalens IF 6
    Noltorpsvallen A Publik: 78
  29. Syrianska FC 0
    Västerås SK FK 7
    Södertälje Fotbollsarena Publik: 225
  30. Karlslunds IF HFK 1
    Carlstad United BK 4
    Karlslund Arena Publik: 177
  31. Lidköpings FK 0
    Skövde AIK 3
    Framnäs IP A-plan
  32. IFK Falköping FF 0
    Assyriska Turabdin IK 3
    Björkåsen A
  1. Karlstad BK 1
    Gefle IF FF 0
    Våxnäs IP
  2. Team TG FF 0
    Athletic Eskilstuna 3
    Umeå Energi Arena SOL Publik: 214
  3. Strömsbergs IF 0
    IK Sirius FK 4
    Hedens IP 1 Publik: 550
  4. Karlbergs BK 1
    Dalkurd 2
    Kristinebergs IP 1 Publik: 850
  5. Skoftebyns IF 1
    Falkenbergs FF 4
    Nysätra IP Publik: 227
  6. Hässleholms IF 3
    Trelleborgs FF 2
    Österås IP A-plan Publik: 1 147
  7. Nyköpings BIS 3
    GIF Sundsvall 2
    Rosvalla IP A
  8. FC Rosengård 1917 2
    Landskrona BoIS 0
    Rosengårds IP Huvudarenan
  9. Assyriska Turabdin IK 3
    Kalmar FF 1
    Stadsparksvallen
  10. Sävedalens IF 0
    Halmstad 2
    Vallhamra 1 Gräs
  11. Hudiksvalls Förenade FF 1
    Jönköpings Södra IF 3
    Glysis Sparbanken Arena Publik: 450
  12. IF Sylvia 0
    Djurgården 4
    Östgötaporten
  13. Eskilsminne IF 1
    Helsingborgs IF 0
    Harlyckans IP 1 Publik: 2 683
  14. Karlskrona UF 0
    Varbergs BoIS FC 6
    Västra Mark IP
  15. Motala AIF FK 0
    IF Elfsborg 4
    Idrottsparken Motala A Publik: 1 654
  16. Växjö United FC 0
    BK Häcken 5
    Myresjöhus Arena 1 Publik: 200
  17. Carlstad United BK 0
    Hammarby 3
    Tingvalla IP Publik: 2 441
  18. Brottby SK 0
    IFK Norrköping FK 10
    Össeby IP Konstgräs Publik: 1 962
  19. Enskede IK 1
    Degerfors IF 2
    Enskede IP 1 Publik: 340
  20. Arameisk-Syrianska IF 1
    IK Frej Täby 2
    Brunna IP 1 Publik: 201
  21. FC Gute 2
    Östersund 5
    Gutavallen Publik: 1 098
  22. Akropolis IF 1
    Örebro 2
    Spånga IP 1
  23. Västerås SK FK 1
    IK Brage 3
    Solid Park Arena Publik: 680
  24. Sandvikens IF 0
    AIK 2
    Jernvallen 5 VM-arenan konstgräs Publik: 2 156
  25. Friska Viljor FC 1
    IF Brommapojkarna 3
    Skyttis IP Publik: 1 247
  26. Smedby AIS 0
    GAIS 3
    Mirum Arena Publik: 399
  27. Assyriska BK 0
    IFK Värnamo 5
    Ruddalen 1 Konstgräs
  28. Lindome GIF 0
    Norrby IF 1
    Lindevi IP 1 Konstgräs
  29. Skövde AIK 0
    Östers IF 3
    Södermalms IP Publik: 348
  30. Hisingsbacka FC 1
    Örgryte IS FF 5
    Backavallen 1 Konstgräs Publik: 1 100
  31. Torns IF 0
    IFK Göteborg 4
    Klostergårdens IP, centrumplan Publik: 2 203
  32. Lunds BK 0
    Malmö FF 2
    Klostergårdens IP, centrumplan